Prowadzenie historii zagrań umożliwia ich analizowanie i wyciąganie wniosków na przyszłość. Historia typów to nieodłączny element działania każdego profesjonalnego typera. Trudno myśleć o długoterminowym zysku, jeżeli nie posiada się dziennika zagrań. Sprawdź, dlaczego warto prowadzić historię typowania i co należy w niej uwzględniać!

Na czym polega prowadzenie historii typów?

Historia typów to skrótowe określenie przyjęte w branży, które oznacza sporządzanie historii wszystkich zagrań, które się dokonuje. Zagrania mogą być spisywane w dowolny sposób, choćby manualnie, w zeszycie. Z drugiej strony, ze względu na wielość informacji, które warto zawrzeć, najlepiej sprawdzają się do tego arkusze kalkulacyjne.
Prowadzenie historii typów zakłada bieżące raportowanie swoich obstawień. W swojej historii umieszcza się wszystkie informacje dotyczące danego zagrania. W takim dokumencie można też umieścić szereg innych danych, np. analizy prawdopodobieństwa i inne czynniki, które w danym momencie skłoniły typera do postawienia pieniędzy na wybrany zakład bukmacherski.

Dlaczego historia zagrań jest przydatna w zakładach bukmacherskich?

Historia typowania pomaga w zarówno określaniu strategii, jak i późniejszym trzymaniu się jej. Konsekwentność to jedna z najważniejszych cech profesjonalnych typerów. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie narzędzie, pozwalające do weryfikowania swoich przeszłych zadań. Zanim przystąpi się do jakiegokolwiek typowania, należy wcześniej przeanalizować wcześniejsze zagrania. Poleca się to zrobić bez względu na to, czy zagrania te były prawidłowe i przyniosły zysk, czy też straciło się postawiony kapitał.
Historia typów jest najważniejszym elementem procesu doskonalenia się w zakresie zakładów bukmacherskich. Dzięki niej można ustalić strategię, zebrać dane w jednym miejscu, dokonywać wszelkich obliczeń, na podstawie których wyciąga się wnioski. Po tej ostatniej czynności następuje proces zmiany, czyli modyfikacji strategii lub sporządzenia dodatkowych punktów, które pomogą w niepopełnianiu poprzednich błędów. Następnie ponownie wraca się do etapu zbierania danych, obliczeń itd.

Co powinno znajdować się w historii typów?

Każdy dziennik typera będzie nieco inny. Na wielu branżowych stronach można znaleźć i pobrać gotowe historie typowań w postaci arkuszy kalkulacyjnych. Po pobraniu można zacząć je wypełniać. Znacznie lepiej jednak sporządzić historię typów samemu.
Do niezbędnych elementów wchodzących w skład historii typów należy nazwa i typ zdarzenia, wysokość obstawianego kursu i wysokość kursu przeciwnego, wynik zdarzenia, zysku lub wygrana. Te części są najbardziej oczywiste, ale warto też zachować miejsce na notatki. Ostateczny kształt historii typów będzie zależał w dużej mierze od tego, jaką strategię się przyjmuje i jakie zakłady obstawia. Można dodatkowo wydzielić miejsce na podsumowanie kuponów single, osobne zaś do kuponów AKO. W przypadku korzystania z handicapów azjatyckich również należy zostawić kolumnę na wprowadzenie takiej informacji. Możliwości jest wiele!