Pojedyncza stawka zakładu nie powinna być zbyt wysoka, ponieważ w przeciwnym przypadku prawdopodobieństwo długiej gry jest znacznie ograniczone. Doświadczeni typerzy, którzy odnoszą regularne zwycięstwa, opierają się nie na pojedynczym szczęściu, ale systematyczności i małych stawkach. Powstaje zatem pytanie: w jaki sposób rozsądnie dobrać stawkę pojedynczego zakładu?

Wybór stawki w zakładach bukmacherskich

Wiele osób początkujących na wstępie najbardziej interesuje się samymi wydarzeniami, które można obstawiać u bukmachera. Niektórzy wychodzą z założenia, że znajdując wydarzenia, co do którego wyniku są „pewni”, spokojnie można przeznaczyć na kupon większą sumę pieniędzy. Takie podejście sprawia, że cały wpłacony na konto bukmachera kapitał szybko wyparuje czy się tego chce, czy nie.

Jak rozsądnie dobrać stawkę pojedynczego zakładu? Przede wszystkim warto na początku zapoznać się z różnymi systemami typowania. Poznanie strategii to nie tylko otrzymanie gotowych propozycji w zakresie dobierania wysokości stawek, ale możliwość rozwoju.
W ujęciu ogólnym można jednak zaproponować maksymalną wysokość stawki. Najczęściej zaleca się, aby nie przekraczała ona 2% wartości depozytu wpłaconego na konto firmy bukmacherskiej, z której usług się korzysta. Nieco bardziej agresywne podejścia będą charakteryzowały się stawkami rzędu 5% zgromadzonego kapitału. Wielu początkujących typerów może śmiało uznać, że tak niskie kwoty nie przyniosą żadnego zysku. Prawda jest jednak inna.

Ta część profesjonalnych typerów, którzy regularnie odnoszą zwycięstwa w zakładach, bazuje na długoterminowych zyskach i maksymalnym ograniczaniu ryzyka bankructwa wszędzie tam, gdzie to możliwe. W związku z tym preferuje się bardziej małe, ale regularne i długoterminowe zyski od potencjalnych dużych zysków i szybkich strat, które wprowadzą zamęt w psychice i doprowadzą do kolejnych, i kolejnych błędów.

Racjonalny wybór stawki a dobór systemu obstawiania

Zaczynając przygodę z zakładami bukmacherskimi, warto zapoznać się z różnymi systemami gry. Wyróżnia się między innymi systemy równe takie, jak strategia płaskie stawki, a także progresywne. Te ostatnie zakładają zwiększanie wysokości stawki na zakład w zależności od tego, czy kolejne zakłady okazują się przegrane (np. Martingale), czy też wygrane (odwrócony Martingale). Na wyodrębnienie zasługują też systemy wielokrotne (piętnastka) oraz systemy procentowe (stawkowanie procentowe).

Najprostszy sposób na wysokość stawek w zakładach?

Dobór któregokolwiek z powyższych i wielu innych systemów gry przekłada się bezpośrednio na obieraną stawkę. Szukając najprostszego rozwiązania problemu związanego z doborem stawki, można postawić na system „płaska stawka”. To sprawdzona metoda poważana zarówno przez graczy początkujących, jak i przez profesjonalistów. Zasada jest jedna i bardzo prosta – każdy pojedynczy kupon, jak i akumulowany, należy grać dokładnie z tą samą stawką.