W zakładach bukmacherskich nie można być idealnym graczem, gdyż bardzo wiele zależy od czynnika losowego. Z drugiej strony aż dziwne jest, że przez tyle lat wciąż te same błędy znajdują się na podium w zakresie powszechności ich występowania. O jakich pomyłkach mowa? Sprawdzamy!

Najpopularniejszy błąd w zakładach bukmacherskich – czy warto obstawiać faworytów?

Kto nie obstawiłby na Real Madryt grający na wyjeździe z drużyną z dołka tabeli? Otóż okazuje się, że faktycznie prawie nikt. Popularność stawiania na faworytów, zwłaszcza w zakresie obstawiania piłki nożnej, nie zna granic. Fenomen ten nie dotyczy tylko Polski – gracze z całego świata zwodzeni są przez znane, globalne kluby, a gdy przychodzi co do czego, wiele osób na tego typu „surebetach” traci. Z czego to wynika?

Prawdziwe okazje w zakładach bukmacherskich wcale nie są okazjami, które zna każdy z typerów. Mecze topowych drużyn ze znacznie słabszymi konkurentami nie muszą zakończyć się ich wygraną. Analizując statystyki historyczne, okazuje się, że wiele drużyn pokroju Bayernu lub Barcelony notorycznie odnotowuje co jakiś czas wpadkę ze znacznie słabszym rywalem. Nie należy się temu zanadto dziwić – jest to element planowanej strategii, ponieważ drużyny mogą przygotowywać się do poważniejszych spotkań i potraktować bardzo luźno te mecze, które nie wpływają za bardzo na ich pozycje. A czasem po prostu zdarzy się wypadek, który trudno wyjaśnić, ale wiadomo jedno – może się zdarzyć.

2 błąd obstawiania meczy – typowanie tylko niskich / wysokich kursów

Wśród wielu początkujących i średnio-zaawansowanych obstawiających panuje przekonanie, że należy skupiać się głównie na jednym z rodzajów kursów. Niektórzy lubią polować na okazje, szukać dużego value przy wysokich kursach. Inni wybierają surebety o niskich kursach i bazują tylko na nich. Jeżeli długoterminowo osiąga się dzięki temu zyski – nie należy tego zmieniać. Jeśli jest inaczej, najwyższy czas, aby usiąść do zmian.

3 błąd przy obstawianiu – dużo emocji, mało wiedzy

Problem, którego nie trzeba dłużej opisywać, ale zdarza się każdemu. Wynika to z roli neuroprzekaźników i substancji wydzielających się w mózgu w trakcie typowania. Niestety, wielu graczy ignoruje powagę tego zjawiska, przez co doprowadza się potencjalnie do uzależnienia od hazardu.

4 błąd typowania – brak planu

Brak strategii, brak systemu, brak celów – to jeden punkt, ale mieści w sobie wszystkie najpoważniejsze, podobne do siebie błędy organizacyjne. Właściwe zaplanowanie wykonywanych zagrań to obowiązek każdego typera, który nie chce stracić swojego kapitału. Już teraz sprawdź, jakie są systemy bukmacherskiej i poświęć czas na opracowanie własnej strategii.

5 błąd – nie wyciąganie konsekwencji z przeszłych zagrań

Zaleca się, aby każdy typer prowadził własny dziennik zagrań. Nie trzeba go upubliczniać. Mogą to być zapiski sporządzone w najprostszym arkuszu zagrań. Weryfikacja przeszłych zagrań pozwoli na poznanie ewentualnych błędów i wyciągnięcie konsekwencji na przyszłość.